Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

0

Smog nad Rybnikiem pojawia się zawsze w okresie grzewczym. To najlepszy dowód na to, że to właśnie głównie domowe kotłownie zasilają go dymem. Jak wyglądałoby dzisiaj powietrze w Rybniku, gdyby wizja budowy magistrali ciepłowniczej (dla całego ROW!) sprzed 20 lat doszła do skutku?

ciepło z elektrowni

 

ciepło z elektrowni cd

 

 

Przez te 20 lat wybudowano w Polsce tysiące kilometrów dróg, setki tysięcy metrów kwadratowych mieszkań i kilka potężnych hal widowiskowych i stadionów. Ile inwestycji takich jak opisanych w artykule z 1996 r zrealizowano? Co stanęło na przeszkodzie?

Zabrakło funduszy, odwagi czy dobrej woli?

Dzisiaj przyszłość samej elektrowni nie jest jasna, cóż dopiero możliwości inwestowania w ciepłociąg. Tytuł artykułu pozostał aktualny, energia zmarnowana.

Gdyby troska o czyste powietrze była traktowana priorytetowo, a problem smogu nie był bagatelizowany, być może projekt nie musiał by dziś wydawać się nierealny?

Chcielibyśmy, żeby obecni politycy mieli więcej odwagi i kreatywności niż ich poprzednicy i nie ograniczali się tylko do systemu zakazów i restrykcji, żeby spróbowali stworzyć warunki dla rozwijania sposobów ogrzewania czystszych niż piece węglowe, ale tańszych niż gaz i bardziej konkurencyjnych od monopolistycznych zakładów ciepłowniczych.

Czy to może być realne?

  • Udostępnij wpis
Poprzednie Wpis Następne S5