Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

0

To już drugie takie wydarzenie. Pierwsze było w 2014r: piękna, wręcz niespotykana w listopadzie słoneczna pogoda, błękitne niebo i 18 stopni na termometrach. Na płycie rynku około 200 rybniczan, w tym kandydaci na prezydenta miasta i radnych, poseł wspierający jednego z kandydatów. Rodziny z dziećmi, osoby starsze i… młoda para! Wspólnie, razem – taki rybnicki pomysł na uczczenie najważniejszego święta państwowego, alternatywny wobec tego, co od kilku lat działo się tego dnia w stolicy. Pomysł grupy ludzi o bardzo różnorodnych poglądach, ale z jednym celem nadrzędnym – dobrem Rybnika i jego mieszkańców. Tak było rok temu.

A w tym roku ciężkie, szare chmury i od samego rana deszcz. Ale na kilkadziesiąt minut przed umówioną godziną wykonania fotografii deszcz ustał, chociaż chmury nie odsłoniły błękitu. Zdjęcie było teraz już nie tylko społeczną inicjatywą, ale punktem oficjalnego programu obchodów Święta Niepodległości. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości tłum ustawił się przed południową pierzeją rynku i znów: osoby starsze, rodzice z dziećmi, młodzież, ale i parlamentarzyści, oficjalne delegacje organizacji, służb i urzędów oraz prezydent – po prostu rybniczanie. Tym razem już około 500 osób! I Orla z Borowej Strągi – owczarek podhalański otoczony wianuszkiem dzieci. Tak było w tym roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rybniczanom, którzy przybyli na rynek, by na tym zdjęciu się znaleźć.

Tym samym dziękujemy za uświetnienie zdjęcia swoją obecnością prezydentowi oraz władzom samorządowym i krajowym.

Osobno dziękujemy prezydentowi Piotrowi Kuczerze za uczynienie zdjęcia wydarzeniem oficjalnym.

 

Dwa lata, dwa różne zdjęcia, każde z własną historią i charakterem. Jak będzie za rok?

Mamy nadzieję, że będzie nas tam jeszcze więcej. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w fotografii „Rybniczanie 2016”, która zostanie wykonana 11. listopada 2016r.

Prosimy śledzić naszą stronę, żeby nie przegapić godziny…

 

A zdjęcie „Rybniczanie 2015” już wkrótce trafi do Muzeum w Rybniku, o czym będziemy informowali na bieżąco.

Forum Obywateli Rybnika

PS: Szczególne podziękowania składamy redakcji portalu rybnik.com.pl za udostępnienie balkonu.

  • Udostępnij wpis
Poprzednie Wpis Następne S5